Cariere

Cautam terapeut cu pregatire medicala

Candidatul ideal:

– experienta obligatorie pe un post similar de minim 1 ani;
– studii: asistent medical sau kinetoterapeut (pregatire medicala);
– persoana dispusa la colaborari stabile si pe termen lung, care poate dovedi seriozitate in relatia cu angajatorii;
– cunostinte despre domeniul esteticii, dorinta de a invata si de a progresa intr-un domeniu in plina expansiune;
– fire pozitiva, comunicativa si amabila, cu deschidere fata de pacienti;
– abilitati de promovare si vanzare a produselor si serviciilor clinicii;
– atentie la detalii; empatie;
– aspect fizic placut;
– spirit de echipa.

Responsabilitati:

– evaluarea faciala si corporala a pacientilor clinicii;
– recomandarea tratamentelor si schemelor de tratament potrivite pentru pacient;
– efectuarea terapiilor si tratamentelor din clinica, atat corporale, cat si faciale, cu sau fara aparatura;
– utilizarea cu responsabilitate si conform trainingurilor a aparaturii din dotarea clinicii: laser dioda pentru epilare definitiva, Vela Shape, criolipoliza, Intraceuticals si Hydrafacial;
– efectuarea cu responsabilitate si conform trainingurilor a tratamentelor minim invazive precum peelingurile chimice, de pilda;
– masaj terapeutic, de relaxare si anticelulitic (daca posibilul candidat are deja pregatire in acest sens);
– asistarea medicului estetician in diversele proceduri;
– intocmirea fiselor de tratament a clientelor;
– intretinerea cabinetelor de tratament si curatarea aparaturii folosita in tratamente;
– responsabilitati legate de receptie: primirea pacientelor, efectuarea programarilor, incasarilor, oferirea de informatii clare si explicite pacientelor;
– promovarea produselor si terapiilor disponibile in clinica;
– mentinerea unei atmosfere calme si placute in cadrul clinicii.

Beneficii:

– traininguri de la zero legate de toate procedurile si tratamentele efectuate in clinica suportate de companie in totalitate;
– contract de munca pe termen lung cu conditia respectarii obligatiilor de serviciu;
– atmosfera pozitiva si echipa profesionista;
– spatiu de lucru elegant, luxos si motivant;
– pacienti sanatosi, carora le oferi o cale spre imbunatatirea imaginii de sine;
– salariu + bonusuri in functie de vanzari si performanta.

Va invitam sa trimiteti CV-urile pe adresa: office@dasdemclinic.ro

PROGRAMEAZA-TE

    SUCCESS
    Call Now Button